فروشگاه ایران اتمسفر 22321093 *22511922 **تهیه و توزیع لوازم موتورخانه وشوفاژ

تعمیر ترک کاسه توالت شاید بهترین کاری باشد که شما می‌توانید در زمان بروز ترک در توالت منزل خود انجام دهید. زمانی که کاسه توالت ترک می‌خورد، معمولاً مشکلات زیادی به بار می‌آید. دلایل متعددی همانند تغییر دما وجود دارد که می‌تواند منجر به ایجاد شکاف در کاسه توالت شود و نشتی ایجاد کند. اما در بسیاری از موارد نیز این ترک‌ها قابل ترمیم نیستند و به ناچار باید اقدام به تعویض کاسه توالت کنید.

این مشکل هر علتی هم که داشته باشد، ترمیم شکستگی کاسه توالت به عنوان اولین گام در چنین مواقعی مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید. اگر تعمیر کاسه توالت به موقع انجام نشود، ممکن است که ترک بزرگ‌تر شود و دیگر قادر به تعمیر آن نباشید. در این مقاله ایران اتمسفر می‌توانید بیشتر با انجام این کار آشنا شوید، پس با ما همراه باشید.

پیدا کردن محل دقیق ترک در مخزن توالت

بروز نشتی در توالت شما معمولاً به دو دلیل اتفاق می‌افتد. نشتی از مخزن و نشتی از کاسه توالت. زمانی که مشکل از مخزن باشد، برای اینکه بتوانید مشکل نشتی ایجاد شده در مخزن توالت را برطرف کنید، باید ابتدا محل دقیق شکاف را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن آن باید با توجه به محل دقیق شکاف ایجاد شده، در مورد نحوه تعمیر آن نیز تصمیم بگیرید.

ترک‌هایی که بالاتر از سطح آب قرار دارند

معمولاً ترک‌هایی که بالاتر از سطح آب قرار دارند، مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند، مگر اینکه ترک به آرامی زیاد شود و به نقاط پایین‌تر نیز کشیده شود. اگر متوجه یک ترک در داخل مخزن و بالاتر از سطح آب شدید، ابتدا آن را علامت بزنید و در صورت امکان یک عکس از آن بگیرید. سعی کنید همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشید تا اگر کوچک‌ترین تغییری در آن ایجاد شد سریع متوجه شوید. اگر ترک بزرگ‌تر شود و به قسمتی که آب در آن وجود دارد، برسد، مشکلات بزرگ‌تری را به دنبال خواهد داشت.

ترک‌هایی که پایین‌تر از سطح آب قرار دارند

تعمیر ترک کاسه توالت یا مخزن آن زمانی که محل ترک پایین‌تر از سطح آب باشد، واجب و ضروری است و عدم تعمیر آن می‌تواند مشکلات زیادی را به بار بیاورد. اگر متوجه نشتی در مخزن توالت خود شده‌اید، بهتر است که با دقت مخزن را بررسی کنید و محل دقیق مشکل را پیدا کنید. با دقت بررسی کنید که کدام قسمت نیاز به ترمیم دارد. بهتر است هم سطح داخلی و هم سطوح خارجی آن را بررسی کنید و محل دقیق شکاف را پیدا کنید.

پیدا کردن محل دقیق ترک در کاسه توالت

معمولاً تعمیر ترک کاسه توالت کاری سخت و دشوار است. به طور کلی ترک‌های روی کاسه توالت در زیر و بالاتر از سطح آب ایجاد می‌شود. شما باید محل دقیق ترک را پیدا کنید و بعد تصمیم بگیرید که چه راهکاری برای تعمیر ترک کاسه توالت مناسب‌تر است.

به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات نشتی فقط زمان شستشوی توالت اتفاق می‌افتد. بهتر است که همه اطراف کاسه توالت را برای پیدا کردن شکاف و نشتی بررسی کنید و اگر کمی آب روی زمین و نزدیک توالت پیدا کردید، ممکن است نشتی از قسمت زیر کاسه توالت شما باشد. به طور کلی شما باید همیشه کاسه توالت را بررسی کنید و کوچک‌ترین شکاف و ترکی که در آن ایجاد شد، زیر نظر داشته و در صورت نیاز، آن را به سرعت تعمیر کنید

ترک‌هایی که بالاتر از سطح آب قرار دارند

درست همانند ترک‌های ایجاد شده در مخزن، زمانی که در کاسه توالت هم ترک‌ها بالاتر از سطح آب باشند، مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد. تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که محل دقیق شکاف را به خوبی علامت بزنید و بعد آن را زیر نظر بگیرید. می‌توانید یک عکس هم از آن تهیه کنید و مراقب باشید که شکاف از مقداری که هست، بزرگ‌تر نشود.

ترک‌هایی که پایین‌تر از سطح آب قرار دارند

در مورد ترک‌هایی که روی توالت فرنگی نیز وجود دارد، باید بدانید که باید هر چه سریع‌تر آنان را برطرف کنید. این ترک‌ها معمولاً مشکل‌ساز هستند و اگر به موقع اقدام به تعمیر ترک کاسه توالت نکنید، ممکن است دردسرهای زیادی را برایتان به بار بیاورد. پیدا کردن و تعمیر ترک‌هایی که پایین‌تر از سطح آب قرار دارند، گاهی اوقات به سادگی امکان‌پذیر نیست و در بسیاری از موارد تنها راه نجات شما تعویض کلی کاسه توالت است.

ممکن است ترک ایجاد شده در بخش زیرین کاسه توالت باشد و در حالت عادی هر چقدر که بررسی کنید اصلاً قادر به مشاهده شکاف نباشید. تنها موضوعی که در این شرایط باید به آن توجه شود، بررسی دقیق‌تر کاسه توالت و پیدا کردن محل بروز نشتی است، در غیر این صورت ممکن است لازم باشد تا کاسه توالت را تعویض کنید و برای این کار بهتر است حتما از متخصصین استادکار در این زمینه کمک بگیرید.

ترک‌هایی که نامرئی هستند

در بسیاری از موارد نیز ممکن است با ترک‌هایی روی کاسه توالت خود مواجه شوید که قابل مشاهده نیستند. این ترک‌ها معمولاً به دو طریق بروز می‌دهند:
آب ریخته شده در خارج از توالت و هدر رفتن آب. یک نشتی نامرئی کوچک می‌تواند موجب شود تا در قسمت بیرونی توالت شما آب بریزد و حتی در برخی مواقع این امکان نیز وجود دارد که آب دوباره به داخل تخلیه شود و در ظاهر چیزی مشخص نباشد. از طرفی ممکن است متوجه شوید که کاسه توالت قادر به نگه داشتن آب در خود نیست و هر چقدر هم که جستجو می‌کنید، نشتی به بیرون و یا مشکل ظاهری پیدا نمی‌کنید، در این شرایط نیز ممکن است کاسه توالت از داخل ترک خورده باشد و آب را به درون تخلیه کند.

ترک‌هایی که نامرئی هستند

در بسیاری از موارد نیز ممکن است با ترک‌هایی روی کاسه توالت خود مواجه شوید که قابل مشاهده نیستند. این ترک‌ها معمولاً به دو طریق بروز می‌دهند:
آب ریخته شده در خارج از توالت و هدر رفتن آب. یک نشتی نامرئی کوچک می‌تواند موجب شود تا در قسمت بیرونی توالت شما آب بریزد و حتی در برخی مواقع این امکان نیز وجود دارد که آب دوباره به داخل تخلیه شود و در ظاهر چیزی مشخص نباشد. از طرفی ممکن است متوجه شوید که کاسه توالت قادر به نگه داشتن آب در خود نیست و هر چقدر هم که جستجو می‌کنید، نشتی به بیرون و یا مشکل ظاهری پیدا نمی‌کنید، در این شرایط نیز ممکن است کاسه توالت از داخل ترک خورده باشد و آب را به درون تخلیه کند.

تعمیر ترک کاسه توالت

اگر متوجه یک ترک در مخزن یا کاسه توالت شده‌اید که بالاتر از سطح آب قرار دارد، می‌توانید با استفاده از اپوکسی ضد آب مشکل نشت را برطرف کنید. از طرفی می‌توانید از اپوکسی برای برطرف کردن ترک‌های پایه توالت و از بین بردن نشتی در اطراف پیچ و مهره‌های توالت در کف نیز استفاده نمایید. اما در مورد ترک‌هایی که زیر خط آب در یک کاسه توالت ایجاد شده است، موضوع کمی متفاوت است. می‌توانید یک بار از همین روش یعنی اپوکسی در این قسمت استفاده کنید، اگر نتیجه بخش نبود و باز هم در توالت متوجه نشتی شدید، بهتر است به فکر تعویض کاسه توالت باشید.

ابزارها و لوازم مورد نیاز برای تعمیر کاسه توالت

اپوکسی ضد آب که از دو بخش تشکیل شده است و باید قبل از شروع کار، این دو را با هم ترکیب کنید و مورد استفاده قرار دهید. اکثر اپوکسی‌ها بعد از آماده شدن، تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به شما زمان می‌دهند و بعد از آن سخت و غیرقابل استفاده خواهند شد. برای تعمیر ترک کاسه توالت باید از رنگ مناسب و درست شبیه به رنگ کاسه توالت استفاده کنید.

ابزارهایی که شما برای تعمیر کاسه توالت به آن‌ها نیاز دارید، عبارت‌اند از:

  • یک دستمال تمیز کننده
  • اسفنج و سطل (در صورت نیاز)
  • سنباده
  • اپوکسی ضد آب
  • کاردک

نحوه ترمیم شکستگی کاسه توالت

۱- توالت را تخلیه کنید

قبل از شروع هر کاری، ابتدا آب ورودی توالت را به طور کامل ببندید و توالت را بشویید و آب داخل آن را به طور کامل تخلیه کنید. در صورتی که هنوز مقداری آب داخل کاسه توالت باقی مانده، می‌توانید با استفاده از یک اسفنج خشک، آب را به طور کامل خارج نمایید.

۲- محل دقیق شکاف را تمیز کنید و سنباده بزنید

مرحله بعدی برای ترمیم شکستگی کاسه توالت این است که همه نواحی اطراف ترک را با دقت تمیز کنید و مطمئن شوید که هیچ رطوبت و آلودگی روی سطح وجود ندارد. حال با استفاده از یک سنباده روی سطح مورد نظر را خراش دهید تا زبر شود  و سطح آن برای مرحله بعد آماده شود. توجه داشته باشید که از سنباده فقط در محل ترک‌خوردگی استفاده کنید. بعد از سنباده زدن محل مورد نظر را بشویید و اجازه دهید به خوبی خشک شود. هر چند که از اپوکسی ضدآب می‌توانید روی سطوح خیس هم استفاده کنید، اما کار کردن روی سطحی که کاملاً خشک باشد ساده‌تر خواهد بود.

۳- اپوکسی را ترکیب کرده و روی سطح بریزید

اپوکسی از دو قسمت تشکیل شده که باید این دو بخش را درست طبق دستورالعملی که کارخانه سازنده اعلام کرده است، با هم ترکیب کنید. بعد از مخلوط کردن اپوکسی باید بلافاصله با استفاده از یک کاردک کوچک مخصوص بتونه‌کاری، اپوکسی را روی شکاف بمالید. سپس با دقت آن را روی سطح مورد نظر صاف و یکدست کنید تا ظاهر مناسبی پیدا کند. به یاد داشته باشید که برای استفاده از این ترکیب شما فقط تا ۳۰ دقیقه زمان دارید و بعد از آن استفاده از اپوکسی امکان‌پذیر نخواهد بود و بافت آن تغییر پیدا می‌کند.

۴- اجازه دهید اپوکسی خشک شود

در این مرحله از تعمیر ترک کاسه توالت، بعد از اینکه اپوکسی را روی سطح مورد نظر ریختید و آن را صاف و یکدست نمودید، باید اجازه دهید تا خشک شود. معمولاً این کار تقریباً یک شبانه روز طول خواهد کشید و مدت زمان خشک شدن اپوکسی روی بسته محصول نوشته شده است. تا زمانی که اپوکسی به طور کامل خشک نشده به هیچ عنوان به آن دست نزنید و از توالت استفاده نکنید.

۵- توالت را دوباره پر کنید

بعد از اینکه یک شبانه‌روز از خشک شدن اپوکسی گذشت، باید آب توالت را باز کنید و اجازه دهید تا مخزن توالت دوباره پر شود. حال توالت را بشویید و این کار را چند بار انجام دهید و بررسی کنید که نشتی به طور کامل از بین رفته است یا خیر.

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، برای تعمیر ترک کاسه توالت باید از روشی به نام اپوکسی استفاده کنید. توجه داشته باشید که پیدا کردن محل دقیق شکاف و همچنین انجام درست روند ترمیم شکستگی کاسه توالت نقش مهمی در نتیجه کار شما خواهد داشت. بهتر است این کار را با دقت و توجه لازم انجام دهید و در صورتی که به کمک افرادی باتجربه نیاز داشتید، می‌توانید از همکاران متخصص ما در این زمینه کمک بگیرید.

دریافت کد قفل کلیک راست چت روم
فروشگاه ایران اتمسفر با بیش از 15سال سابقه در زمینه تاسیسات و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی وبا مناسب ترین قیمت ها و همکاری با برند ها و کارخانجات صاحب صنعت و ارائه محصولات اصلی میباشد
آدرس:بزرگراه رسالت بعد از مجتمع تجاری دنیای نور خیابان اردکانی انتهای خیابان پلاک57
دریافت کد قفل کلیک راست چت روم

قالب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نمایندگی موتوژن شرق تهران 22511922-021 است. || طراح قالب avazak.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات